L'Ekip: Bartoli i Parker najbolji

Barttoli
T
eniserka Marion Bartoli i košarkaš Toni Parker proglašeni su za najbolje francuske sportiste u 2013. godini, u tradicionalnom izboru L'Ekipa.

Bartoli (29) je u izboru dobila 886 bodova zahvaljujući fantističnom uspjehu na gren slem turniru u Vimbldonu, đe je osvojila prvu i jedinu titulu savladavši u finalu Njemicu Sabine Lisicki. Drugo i treće mjesto zauzele su alpske skijašice, svjetske šampionke u spustu i veleslalomu Marion Rolan i Tesa Vorli, kojima je pripalo 522, odnosno 520 bodova.

Parker (31) je zaslužio priznanje poslije impresivnih nastupa na prvenstvu Evrope u septembru u Sloveniji, đe je selekciju "trikolora" predvodio do šampionske titule. Iza košarkaša San Antonio Sparsa, koji je osvojio 805 bodova, plasirali su se legendarni džudista, olimpijski i šestostruki svjetski šampion Tedi Riner sa 555 i atletičar Tedi Tamgo, svjetski prvak u troskoku, sa 403 boda. Četvrto mjesto zauzeo je jedan od najboljih fudbalera evropskog šampiona Bajerna iz Minhena, Frank Riberi. (B92)