Primera: Real slavio na Mestalji

2212realCR7
F
udbaleri Real Madrida nadigrali su Valensiju na Mestalji 3:2 u derbiju 17. kola Primere, dok su Selta i Osasuna igrali 1:1.

Valensija je dva puta stizala prednost Madriđana, ali nije uspjela da izjednači i treći put nakon gola Hesea u 82. minutu.

Oba gola u Vigu postignuta su u prvih pola sata, povela je Osasuna preko Armenterosa, da bi izjednačio Lolo autogolom. Remijem ni jedan tim nije zadovoljan jer su blizu zone ispadanja.

Činilo se da Real igra s pola snage na Mestalji, što je moglo da ga košta pobjede. Prvo poluvrijeme obilježio je Anhel di Marija koji je donio prvo vođstvo "kraljevskom klubu", a onda asistirao Kristijanu Ronaldu za drugo.

U međuvremenu je izjednačio Pijati, da bi novo poravnanje donio Žeremi Matje pola sata prije kraja. Ipak, Real stiže do trijumfa u 82. minutu i nastavlja da prati Barselonu i Atletiko koji imaju po pet bodova više.

Valensija je poražena treći put u posljednja četiri kola i nalazi se na sredini tabele.