Primera: Hetafe poveo 2:0 i "naljutio" Barsu!

2212seskF
B
arselona se na fantastičan način vratila na čelo tabele. Naime, Hetafe je vodio sa 2:0 protiv Katalonaca, ali se ispostavilo da ih je time samo ''naljutio'', pa je Barsa u nastavku preokrenula i zabilježila ubjedljivu pobjedu 5:2. Blistao je Pedro koji je postigao het-trik.

Barsa je nastupila bez Ćavija, Mesija i Nejmara, a kada je Hetafe nakon petnaestak minuta igre poveo sa 2:0 činilo se da će “Blaugrani“ i bod biti premija….

Prvo je u 10. minutu, nakon Lafita asisitrao Eskuderu pogodio iskosa s lijeve strane, da bi samo četiri minute kasnije Lopez glavom, nakon sjajnog centaršuta Leona iz kornera, povisio na 2:0. Od 34. minuta se, međutim, sve okrenulo.

Pedro nakon proigravanja Fabregasa pogađa za 2:1, a već u 41. minutu, (ovaj put na dodavanje Inieste), donosi Barsi izjednačenje.

Ni to nije bilo sve od fantastičnog napadača u prvom dijelu. Sjajni Pedro samo dvije minute kasnije bilježi het-trik.

U nastavku pobjedu Barselone je potvrdio Fabregas golovima u 68. i 71. minut, kada je realizovao penal.