Budućnost bolja od Mega vizure

2112buducnostvoli
K
ošarkaši Budućnost Volija pobijedili su večeras u Podgorici smederevsku Mega vizuru 83:76 (24:14, 19:19, 13:17 i 27:26), u utakmici 13. kola ABA lige.

Budućnost Voli je upisala osmu pobjedu, dok je Mega vizura doživjela sedmi poraz u regionalnom takmičenju ove sezone.

Domaćin je bolje počeo meč, poveo je 11:1 u četvrtom minutu, u sedmom je bilo 18:6, a u desetom 24:14.

Mega vizura je u 18. razliku svela na dva poena (33:31), ali je podgorički tim u 20. minutu, nakon serije 8:0, prednost vratio na deset poena(41:31).

U 33. minutu smederevski tim u 33. minutu prvi put je uspio da izjednači rezultat (59:59), ali i da ugrozi trijumf domaćina, koji je serijom 9:0 ponovo došao do vođstva od 68:59, koje je u 35. minutu iznosilo 11 poena (71:60).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Nikola Ivanović sa 16, dok su po 14 poena ubacili Vladimir Mihailović, Dželil Akindele i Suad Šehović.

U ekipi Mega vizure najbolji je bio crnogorski reprezentativac Nemanja Radović sa 21 poenom.

Budućnost će u narednom kolu, 28. decembra, ugostiti Krku.