Budućnost Volkano slavila u Zenici

kk_buducnost_zene
K
ošarkašice Budućnost Volkana slavile su na teškom gostovanju Čeliku u Zenici sa 74:68 u okviru grupe B Međunarodne ženske regionalne lige, čime su zadržale šanse da se domognu drugog mjesta.

Jedino vodstvo u čitavoj utakmici Zeničanke su imale na samom startu kada su povele 3:0.

Budućnost je prvu dionicu dobila 24:13. U drugoj četvrtiniviđen je sličan scenario, gošće su pogađale iz svih pozicija, dok domaće košarkašice igraju nepovezano i brzopleto, pa je Budućnost u 19. Minute stekla velikih 17 poena razlike (23:40). Prvi dio utakmice završen je rezultatom 25:42 za gošće.

U drugom poluvremenu domaće košarkašice agresivnom igrom prilaze na minus 2 (53:55 u 32. minut). Do kraja se vodila neizvjesna borba, a minut prije kraja domaće su ponovo prišle na minus 2 (64:66), međutim “plave” su odigrale smireno u završnici  i zasluženo pobijedila rezultatom 74:68.

U pobjedničkoj ekipi najbolje su bile Deura sa 19 poena, te Lankster sa 15 i Radović sa 13 poena. Kod ekipe Čelika bolje od ostalih su bile Zvjezdana Gagić sa 18 poena i Aida Kalušić sa 14 poena.