„Ogroman problem za zaposlene u medijima, posebno u javnim servisima, je loš ekonomski položaj zbog sve manjih izdvajanja kako iz budžetskih sredstava lokalne uprave, tako i državne kase. Teško je tražiti nezavisno novinarstvo ako ljudi ne mogu da žive od posla kojim se bave. Crna Gora je u zakonodavnom smislu napravila značajan iskorak u donošenju više zakonskih rješenja, koje je pozdravila i Evropska Unija, pri čemu je naša država istaknuta kao dobar primjer u regionu, ali njihova implementacija nije sprovedena do kraja. S druge strane, vrlo često nam se sa evropskih adresa spočitava da su mediji i Crnoj Gori nedovoljno slobodni i da se na njih vrši značajan politički uticaj, a uz to postoji i veliki broj kršenja medijskih sloboda...“, kazao je Mustafić.
On je izrazio žaljenje zbog „divlje“ utakmice na medijskom tržištu, pri čemu potreba za senzacionalizmom često nadrasta osnovnu ulogu medija objektivno i tačno informisanje.
Mustafić je izrazio stav da je potrebno da lokalnim medijima, ne samo preko lokalne uprave, bude omogućeno da rade, jer se bave temama značajnim za zajednicu.
Izvor: Pobjeda; foto: bscg.me