Morgenštern najbolji u Harakovu

SKiSkokovi
A
ustrijanac Tomas Morgenštern pobjednik je takmičenja u skijaškim skokovima koje je za Svjetski kup danas održano u njemačkom Titis-Nojštatu.

Morgentštern je bio vodeći i nakon prve serije, a do pobjede, prve nakon godinu i 11 mjeseci, došao je skokovima od 143,5 i 139 metara, za koje je dobio 284,1 bod. To je njegova prva pobjeda ove sezone, ukupno 23. u Svjetskom kupu.

Poljak Kamil Štoh osvojio je drugo mjesto skokovima od 137 i 141,5 metara i zbirom od 280,8 bodova. Švajcarac Simon Aman bio je treći skokovima od 144 i 138 metara, za koje je dobio 277,6 bodova. Na četvrtom mjestu završio je Austrijanac Gregor Šlirencauer (135,5 i 140), dok je peti bio Njemac Zeverin Frojnd (144 i 137,5).

Šlirencauer je, nakon pet održanih takmičenja, vodeći sa 266 bodova. Frojnd je drugi sa 224, dok tri boda manje ima Morgenštern. Titis-Nojštat i sjutra biće domaćin takmičenja najboljih skakača svijeta. (Mina)