Region

Neukusni “nestašluci” čačanskih gimnazijalaca

djak
G
rupa dječaka iz čačanske gimnazije na Jutjub je okačila snimak na kojem se vidi kako maltretiraju prolaznike, omalovažavaju profesorku, prevrću inventar u učionici i skidaju se goli. U Gimnaziji nemaju komentar na vandalsko ponašanje.

Neukusni “nestašluci” čačanskih gimnazijalaca
Portal AnalitikaIzvor

Na snimku koji traje nešto manje od dva minuta ne manjka divljaštva i vandalizma. Na videu se vide mladići koji ispred gimnazije salijeću prolaznike i staju pred njih u bokserskom stavu. O njihovim namjerama i primitivizmu govori i činjenica da se radilo o maltretiranju starijih građana. Nakon toga slijedi prizor u kom učenik na času igra mašući duksericom, dok profesorka zapisuje čas. Radnja se onda seli u fiskulturnu salu, gdje jedan od aktera svlači šorts do butina i njiše se na konopcu.

U pozadini ide pjesma “Wrecking Ball” Majli Sajrus, koja se u spotu za tu pjesmu pojavljuje potpuno naga. Na kraju slijedi izliv destrukcije u kojem dvojica đaka prevrću školske klupe. Dvojica iz grupe aktera pojavljuju se u svakoj sceni ovog mini-filma koji je nastao istog dana kada je i osvanuo na internetu, 9. decembra. Da nisu svjesni kakav vandalizam čine, potvrđuje i komentar autora videa: “Ovo je samo sprdnja!!! Uživajte!”

U čačanskoj gimnaziji vidjeli su video-klip, ali ne žele da komentarišu detalje vezane za njega.

djak1
- Ispitujemo i gledamo snimke, pa ćemo vidjeti. Dok ne utvrdimo sve pojedinosti, nećemo davati nikakve izjave. Kada se utvrde činjenice, biće pokrenuta odgovarajuća procedura - bilo je sve što je izjavio direktor škole Ivan Ružičić.

“Blicu” je, međutim, potvrđeno da se radi o učenicima drugog razreda, a jedan od glavnih aktera je, kako nezvanično saznaje, sin univerzitetskog profesora.


- Vjerovatno su mislili da su duhoviti i da će na ovaj način porasti u očima vršnjaka, ali postigli su upravo suprotan efekat. Svi su zgroženi onim što su vidjeli na snimku, što se može zaključiti i po lavini negativnih komentara na društvenim mrežama - rekla nam je gimnazijalka A.B.

Rada Karanac, koordinator za prevenciju nasilja u Školskoj upravi Moravičkog okruga, kaže da bi proceduri trebalo da se pozovu roditelji učenika koji su načinili prekršaj i sa njima se obaviti razgovor.

- Nakon toga se sastaje tim za zaštitu od nasilja na čelu sa direktorom škole i procjenjuje se koliki je nivo nasilja i kolika je ugroženost đaka, nastavnika ili škole. U odnosu na učinjeno djelo, predlažu se odgovarajuće mjere. Elektronsko nasilje, o kojem je ovdje riječ, karakteriše se kao treći nivo nasilja, što kao krajnju konsekvencu može imati i isključenje učenika iz škole - navodi Karanac.

(blic.rs)


 

Portal Analitika