Ostalo

Pobjeda Frojnda u Lilehameru

SKiSkokovi
N
jemac Zeverin Frojnd pobjednik je četvrtog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u Lilehameru.

On je bio vodeći i nakon prve serije, a do pete pobjede u Svjetskom kupu došao je skokovima od 132,5 i 137 metara za koje je dobio 279 bodova. Novežanin Anders Bardal osvojio je drugo mjesto skokovima od 131 i 138 metara i zbirom od 277 bodova.

Japanac Daiki Ito bio je treći skokovima od 132,5 i 138 metara, za koje je dobio 275,7 bodova. Na četvrtom mjestu završio je njegov sunarodnik Noriaki Kasai (134,5/135,0), peti je bio Austrijanac Tomas Morgenštern (132,5/134,0), a šesti Poljak Pjotr Žila (134,5/134,0). Slovenac Robert Kranjec nastup je okončao na sedmom (126,5/132,0), a pobjednik jučerašnjeg takmičenja, Gregor Šlirencauer, na 15. mjestu.

Šlirencauer je, nakon četiri održana takmičenja, vodeći sa 216 bodova. Japanac Taku Takeuči je drugi sa 191, a treći Frojnd sa 179 bodova. (Mina)