ABA: Budućnost slavila u derbiju nad Cedevitom

KkBuducnostt
D
erbi 11. kola Jadranske lige pripao je košarkašima Budućnost Volija - Podgoričani su u meču, bitnom u borbi za gornji dio tabele, savladali u ''Morači'' izuzetno jaku ekipu Cedevite 64:60 (15:19, 13:14, 19:9, 17:18).

To je sedmi trijumf ''plavih'' koji su tako zadržali korak za vodećim timovima ABA lige. Cedevita je bolje počela meč i sredinom druge četvrtine imala je prednost od 11 poena (28:17). Budućnost je sa sedam uzastopnih poena do poluvremena smanjila zaostatak, a u 27. minutu ponovo došla do vođstva (41:39) koje nije ispuštala do kraja meča. Domaćin je u posljednjem dijelu meča više puta imao i šest poena prednosti, ali je u samom finišu dozvolio rivalu da smanji zaostatak na 57:56 i samu završnicu učini neizvjesnom. Pobjednik je odlučen u samom finišu meča, kada je domaćin serijom 5:0 stekao prednost od šest poena (62:56) 39 sekundi prije kraja. Budućnost će u narednom kolu, 15. decembra u Beogradu, igrati sa Partizanom.