EK: Odlična partija, ali poraz košarkaša Budućnosti

KkBuducnostt
O
dlična partija, ali poraz košarkaša Budućnost Volija u Eurokupu - iako meč nije imao rezultatski značaj za našu ekipu, a itekako je značio Njižnem Novgorodu, ''plavi'' su pružili odličnu partiju u 8. kolu protiv lidera grupe F i izuzetno jake ruske ekipe, ali na kraju poraz nakon produžetka 88:91 (21:21, 15:18, 18:20, 25:20, 9:12).

Pred praznim tribina ''Morače'', zbog kazne ULEB-a, gosti su u većem dijelu meča vodili, Budućnost je držala priključak, a u posljednju četvrtinu Rusi su ušli sa 5 koševa prednosti. Ipak, domaćin je nošen sjajnim Mihailovićem (23 poena), uspio da preokrene, ali je meč otišao u produžetak. Imao je Aleksa Popović posljednji šut za pobjedu ali je bio neprecizan, U dodatnih pet minuta, iskustvo i kvalitet gostiju je presudio, pa su Rusi upisali sedmi trijumf, a košarkaši Budućnosti šesti poraz.