Domagoj Duvnjak najbolji rukometaš svijeta

0312domagojduvnjakok
H
rvatski rukometaš Domagoj Duvnjak proglašen je najboljim svjetskim rukometašem u izboru specijalizovanog portala “Handball Planet”. Hrvatski reprezentativac, koji igra u njemačkom HSV-u, osvojio je najviše bodova, na osnovu zbrojenih glasova 11 članova međunarodnog žirija i čitalaca portala.

Njegova fantastična igra u HSV-u, s kojim je osvojio Ligu prvaka u maju, kao i njegov doprinos u osvajanju bronzane medalje sa hrvatskom reprezentacijom na svjetskom prvenstvu u Španiji najveći su razlozi zašto je osvojio titulu najboljeg svjetskog rukometaša.

Za tri sedmice glasovanja sakupljeno je ukupno 144.851 glasova za 21 nominovanog igrača.

Iza Duvnjaka je na drugom mjestu Mađar Laslo Nađi, pobjednik izbora 2011., a na trećem mjestu Španac Julen Aginagalde.