Svindal najbrži u Lejk Luisu

Svindall
N
orveški skijaš Aksel Lund Svindal pobjednik je prvog superveleslaloma sezone koji je za Svjetski kup vožen danas u Lejk Luisu.

On je do prve pobjede ove sezone, ukupno 22. u Svjetskom kupu, došao u vremenu minut, 28 sekundi i 53 stotinke. Norvežanin je večeras za 24 stotinke bio brži od drugoplasiranog Austrijanca Matijasa Majera, dok je trećeplasirani Georg Stritberger iz Austrije imao 38 stotinki slabije vrijeme od pobjednika.

Italijan Krištof Inerhofer osvojio je četvrto mjesto, peti je bio Švajcarac Patrik Keng, a šesti Hanes Rajhelt. Hrvat Ivica Kostelić osvojio je 23, dok je pobjednik jučerašnjeg spusta, Italijan Dominik Paris, završio na 25. mjestu.

Svindal je pobjedom u Lejk Lisu preuzeo prvo mjesto u generalnom plasmanu Svjetskog kupa sa 200 bodova. Austrijanac Marsel Hiršer je drugi sa 160, dok je treći Ligeti sa 124 boda. (Mina)