Šlirencauer najbolji u Kusamu

SKiSkokovi
A
ustrijanac Gregor Šlirencauer pobjednik je drugog takmičenja u skijaškim skokovima ove sezone koje je za Svjetski kup danas održano u finskom Kusamu.

Šlirencauer je bio 15. nakon prve serije, a do prve pobjede ove sezone došao je skokovima od 128,5 i 143 metra, za koje je dobio 273,2 boda. To je njegova 51. pobjeda u Svjetskom kupu.

Vodeći nakon prve serije, Njemac Marinus Kraus, osvojio je drugo mjesto skokovima dužine od 136 i 133 metra i zbirom od 272,7 bodova. Plasmanom na pobjedničko postolje ostvario je najbolji rezultati u Svjetskom kupu. Austrijanac Tomas Morgenštern bio je treći skokovima od 127,5 i 133,5 za koje je ocijenjen sa 272,3 boda.

Na četvrtom mjestu završio je Norvežanin Runde Velta (133 i 130,5), peti je bio Japanac Noriaki Kasai (133 i 132), dok su šesto mjesto podijelili Slovenac Robert Kranjec ( 126,5 i 136) i prošlogodišnji pobjednik, Njemac Zeverin Frojnd (137 i 126,5).

Kusamo će i sjutra biti domaćin takmičenja u skijaškim skokovima. (Mina)