PL: Šest golova i remi u derbiju Liverpula

EvertonLiverpul
U
221. derbiju Mersisajda, fudbaleri Evertona i Liverpula remizirali su sa 3:3 (1:2) u izuzetno uzbudljivom meču kojim je započeto 12. kolo Premijer lige.

Prvo je Kutinjo donio vođstvo Liverpulu u 5. minutu, a već prvi sljedeći prekid za Everton pretvorio se u pogodak za izjednačenje, a u ulozi strijelca našao se Miralas. Ponovo je gol postignut iz prekida, a za slobodan udarac sa oko 25 metara bio je zadužen Luis Suarez.

Lukaku je u 72. minutu dobro ispratio akciju i iskoristio gužvu u šesnaestercu da se dobro postavi i donese novo izjednačenje Evertonu. Lukaku je bio i tvorac preokreta, 10 minuta kasnije donio je vođstvo Evertonu sjajnim udarcem glavom poslije kornera, ali je bod Liverpulu donio rezervista Staridž.

Everton - Liverpul 3:3 (1:2)

(Miralas 8, Lukaku 72, 82 - Kutinjo 5, Suarez 19, Staridž 89)

16:00 Arsenal - Sautempton

16:00 Fulam - Svonsi

16:00 Hal - Kristal Palas

16:00 Njukasl - Norič

16:00 Stouk - Sanderlend