Selekciju eksperata, naglasila je državna sekretarka, treba vršiti u skladu sa iskazanom zainteresovanošću država članica za afirmaciju konkretnih programa i prepoznatim potrebama za obukama.
Takođe, istakla je državna sekretarka, potrebno je prilagođavanje programa obuka potrebama službenika visokog rukovodnog kadra, jer se na taj način osigurava značajniji doprinos ove regionalne škole u kreiranju javnih politika u zemljama članicama.
Na sastanku su razmatrana pitanja koja su su se odnosila na rad ove regionalne škole, smještene u Danilovgradu, u 2013. godini, a usvojen je i program rada ReSPA-e za narednu godinu.
Državna sekretarka je ocijenila da aktivnosti u Programu rada ReSPA-e za 2014. godinu treba da doprinesu mobilisanju većeg ekspertskog potencijala svih zemalja članica ReSPA-e (Crne Gore, Albanije, Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Makedonije, Srbije i Kosova) uključenih u sprovođenje planiranih aktivnosti, na koji način će se obezbijediti jačanje kadrovskih potencijala ove institucije.
Osim što je Republika Hrvatska predala predsjedavanje Upravnim odborom Makedoniji, koja će tu funkciju obavljati u toku naredne godine, na sastanku je prihvaćena aplikacija Republijke Kosovo za članstvo u organima upravljana ove regionalne institucije, koju podržava Evropska komisija.
Na marginama sastanka, drzavna sekretarka Vojinovic je imala niz bilateralnih susreta. Posebno je bio znacajan sastanak sa hrvatskim ministrom javne uprave Arsenom Baukom, kojom prilikom su razmijenjena iskustva dvije zemlje na polju jačanja državne uprave i razmotrena pitanja moguće bilateralne saradnje u pogledu daljeg unapređenja sistema javne uprave.