Francuzi razbili Ukrajinu i rezervisali kartu za SP!

Francuskkka
R
eprezentacija Francuske posljednji je učesnik iz Evrope koji je izborio plasman na Mondijal u Brazilu. ''Trikolori'' su u revanšu imali veoma težak posao poslije 0:2 u Ukrajini, ali su uspjeli da taj zaostatak nadoknade i izbore ubjedljiviju pobjedu od 3:0.

Francuzi su od starta krenuli veoma ofanzivno i takva igra im se ubrzo i isplatila. U 22. minutu opsada gola gostiju, golman Pjatov je kratko odbio loptu, na koju je natrčao Sako, za vođstvo Francuske od 1:0. Dvanaest minuta kasnije, Bernzema koristi asistenciju Valbuene i iz 'sumnjive' pozicije postiže drugi gol - 2:0!

Pravi problemi za goste počinju od starta drugog poluvremena, kada je isključen Kačeridi zbog dva žuta kartona. Naravno, Francuska je imala inicijativu, a ona je željeni rezultat donijela u 72. minutu, kada je Gusev zakačio loptu ispred svog golmana i proslijedio je u sopstvenu mrežu - 3:0.