SP baraž: Gana na Mundijalu

GanaSlavlje
R
eprezentacija Gane je 25. učesnik fudbalskog Svjetskog prvenstva u Brazilu, pošto je u dvomeču afričkog baraža ukupnim rezultatom 7:3 savladala Egipat.

"Faraoni" su u revanšu odigranom u Kairu slavili sa 2:1, ali je to bilo nedovoljno da dostignu veliku prednoost "crnih zvijezda" od 6:1 iz prvog susreta.

Egipat je vodeći gol postigao u 25. minutu. Abultrika je izveo perfektan slobodan udarac, i Zakiju nije bilo teško da loptu smjesti u mrežu. Egipat je tek u 84. minutu stigao do prednosti od 2:0, kada je neopreznost odbrane Gane golom krunisao Gedo. Konačnih 2:1 postavio je Kevin Princ Boateng, koji je u 89. minutu iskoristio asistenciju Asamoe.

Iz Afrike su se na Mundijal do sada plasirale četiri selekcije (Nigerija, Obala Slonovače, Kamerun i Gana), a posljednju "vizu" izvadiće bolji iz meča Alžir - Burkina Faso.