ABA: Zvezda bolja od Partizana nakon produžetka!

Abaligga
K
ošarkaši Crvene zvezde pobijedili su Partizan kao gosti u derbiju osmog kola ABA lige sa 86:83 (14:21, 24:18, 16:21, 19:13, 13:10).

Veoma dramatičan duel u Pioniru odlučen je u samom finišu produžetka, a presudio je odličan šut crveno-bijelih u dodatnih pet minuta i trojke Nelsona i Blažiča.

Partizan je kranuo odlično, imao je i dvocifrenu prednost tokom prvog poluvremena, ali nije izdržao do kraja. Zvezda je do prvog vođstva došla tek u 23. minutu, ali je na kraju bila bolja kada se utakmica lomila i slavila je.

Boban Marjanović bio je dominantna figura derbija sa 27 poena, 6 skokova, 10 iznuđenih faulova i indeksom 34. Demarkus Nelson imao je 15 poena, Jaka blažič i Čarls Dženkins po 13, dok je 10 ubacio Šilb. Na drugoj strani, Bogdan Bogdanović je vodio Partizan sa 22 poena, dva manje ubacio je Milosavljević, a 14 uz 10 skokova je dodao Lovernj.

Ovom pobjedom tim Dejana Radonjića preuzeo je prvo mjesto na tabeli ABA lige sa skorom 6-2, koliko imaju i Partizan i Cedevita.

PARTIZAN - CRVENA ZVEZDA 83:86 (21:14, 18:24, 21:16, 13:19, 10:13)

Hala: Pionir. Gledalaca: 6.500. Sudije: Pukl (Slovenija), Radović (Hrvatska), Vojinović (Srbija).

PARTIZAN: Lovernj 14, Dalo 1, Milutinov 5, Milosavljević 20, Bogdanović 22, Gagić 7, Musli 1, Kinsi 13.

CRVENA ZVEZDA: Lazić 2, Blažič 13, Simonović 2, Marjanović 27, Katić 4, Nelson 15, Dženkins 13, Šilb 10.