FalkkaoKolumbija
F
udbalska reprezentacija Kolumbije savladala je u prijateljskoj utakmici u Briselu domaću selekciju Belgije sa 2:0.

Belgija je igrala meč na 'Kralj Baduen' stadionu bez povrijeđenog Vensana Komapnija, ali su u startnoj postavi bili Felaini, Azar, Vertongen, Benteke, Vermalen, De Brujn, Vitsel, Minjole, Defur, Aledervirld...Nijesu pomogli ni Lukaku, Dembele, Mertens i Miraljas koji su ušli s klupe.

Iako su se u kvalifikacijama za Mundijal prošetali kroz grupu sa Balkancima i narodima Ujedinjenog kraljevstva, na testu protiv ozbiljne reprezentacije kao što je Kolumbija prošli su kao 'bosi po trnju'.

Prva zvijezda Pekermanove čete, Radamel Falkao, doveo je svoju reprezentaciju u vođstvo u 51. minutu poslije vrhunske asistencije saigrača iz Monaka Džejmsa Rodrigeza. Konačan rezultat postavio je napadač Kaljarija Viktor Ibarbo 15 minuta kasnije zakucavši loptu u mrežu Minjoleovog gola. Meč u Briselu posmatrao je Žoze Murinjo, čašćen je salvom zvižduka, najvjerovatnije zbog odnosa prema Kevinu De Brujnu.