Meksiko na korak od Brazila

Mexico
R
eprezentacija Meksika je već u prvom meču baraža praktično ovjerila mjesto na Svjetskom prvenstvu 2014.

Meksikanci, koji su katastrofalno odigrali kvalifikacije, nijesu dozvolili iznenađenje, i u dvomeču sa Novim Zelandom, u prvom duelu, deklasirali ga sa 5:1.

Domaćin je krajem prvog poluvremena golovima Agilara i Himenesa najavio laganu pobjedu, a to je potvrdio golovima dvostrukog strijelca Peralte te Markesa u nastavku. Džejms je golom u finišu dao minimalnu nadu gostima.

Revanš meč igra se za sedam dana na Novom Zelandu, što će vjerovatno biti samo formalnost za Meksikance. U prvom meču baraža za plasman na Mundijal Urugvaj je sa 5:0 slavio u Jordanu. Narednih dana na programu su baraž mečevi u Evropi, kao i revanš dueli u Africi.