Poraz Crne Gore u Strumici

RUkometasiCG321
M
uška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je večeras u Strumici, u prijateljskom meču, od Makedonije 26:21 (11:11).

Domaćin je odlučujuću prednost stekao sredinom drugog poluvremena, kada je serijom od šest uzastopnih golova došao do vođstva od 24:18. U tom periodu crnogorski rukometaši odigrali su 12 minuta bez postignutog pogotka. Crna Gora je u većem dijelu meča bila ravnopravan rival, a sredinom prvog poluvremena imala je prednost od tri gola (6:3).

Najzaslužniji za trijumf Makedonije bio je Kiril Lazarov sa osam, dok je gol manje postigao Naumče Mojsoski. U crnogorskoj selekciji najefikasniji je bio Vasko Ševaljevič sa četiri pogotka.

Crna Gora je dobila jučerašnji prvi duel 29:28. Meč je bio zatvoren za javnost, a nakon dva poluvremena odigran je i dodatak od 20 minuta. Obje selekcije duelima u Strumici počele su pripreme za januarski nastup na Evropskom prvenstvu u Danskoj. (Mina)