Golić je zadovoljna dinamikom izvođenja radova, te naglasila da je ovo prvi termoenergetski objekat poslije rata u Republici Srpskoj, kao i da investitor redovno izmiruje koncesione obaveze.
"Na gradilištu su inspektori da obezbijede da sve teče u skladu sa propisima i standardima Republike Srpske i Evropske unije", naglasila je Golićeva.
Ona je zadovoljna što su u projekat izgradnje angažovane domaće firme koje upošljavaju oko 250 radnika.
Direktor Rudnika i Termoelektrane "Stanari" Ivica Jakovljević naveo je da je ovo godina gradnje, a iduća je godina montaže konstrukcija iz Kine.
"Cilj je da 2016. godine termoenergetski objekt bude priključen na elektro-energetsku mrežu", istakao je Jakovljević.U februaru 2008. godine "EFT-Rudnik i Termoelektrana Stanari" potpisala je sa Vladom RS koncesioni ugovor o izgradnji i korištenju Termoelektrane "Stanari".
"EFT-Rudnik i Termoelektrana Stanari" potpisala je u maju 2010. godine sa kompanijom "Dongfang electric" ugovor o isporuci opreme i izgradnji Termoelektrane "Stanari", koji je stupio na snagu u 21. decembra 2012. godine i trajaće oko 45 mjeseci. Vrijednost ugovora je oko 400.050.000 dolara.
Termoelektrana "Stanari" jedinstven je projekat na području jugoistočne Evrope jer se gradi po sistemu "ključ u ruke", odnosno sklapa se od dijelova koje je kompanija "Dongfang electric" proizvela u Kini.
Voz sa prvom pošiljkom opreme za Termoelektranu "Stanari" došao je 23. septembra ove godine, a dovezao je prvih 1.800 tona tereta za izgradnju ove termoelektrane, čime je označen i početak projekta logističko-transportne podrške hrvatske kompanije "AGIT" u saradnji sa "Željeznicama Republike Srpske" i Lukom Rijeka u Hrvatskoj. (Klix.ba)