Euroliga: Barselona jedva savladala Partizan

PartizanBarselona
B
arselona je morala prilično da se pomuči ne bi li na startu elitnog evropskog klupskog nadmetanja pred svojom publikom savladala Partizan sa 67:60 (17:18, 11:8, 17:14, 22:20).

U izjednačenoj igri u prvoj četvrtini Partizan je uspio da dođe do minimalne prednosti od pola koša čime je duel sa favorizovanom Barselonom otvoren na sjajan način. Fenomenalno su večerašnji rivali odigrali u odbrani tokom drugih deset minuta a rezultat sa poluvremena 28:26 za Barselonu dovoljno govori koliko se pažnje usmjeravalo na defanzivne zadatke.

Treća dionica protekla je u igranju koš za koš ali je Partizan preko Bogdanovića uspio da dođe i do prednosti, doduše minimalne (38:37), koja je bila kratkog daha. Do kraja treće četvrtine Barselona nije mogla da se odlijepi pa je pitanje pobjednika riješeno u posljednjih deset minuta.

Serijom 7:0 Barselona je stigla do prve osjetnije prednosti sredinom četvrte četvrtine a Milosavljevićeve trojke nijesu bile dovoljne da se spriječi poraz koji je na kraju ipak bio više nego pristojan, imajući u vidu odnos snaga dva tima.

Barselona - Partizan 67:60 (17:18, 11:8, 17:14, 22:20)

Barselona - Hala: Blaugrana; Gledalaca: 4.850; Sudije: Sahin (Italija), Pilodis (Grčka), Kovalski (Poljska)

Barselona: Pulen, Dorsi 8p, 10sk, Sada 2, Uertas 10p, 10as, Abrines 8, Navaro 4, Todorović 2, Papanikolau 13, Hezonja, Lampe 6, Nahbar 1, Tomić 13

Partizan: Aranitović, Lovernj 9p, 13sk, Vesterman 10p, 3as, 2sk, Dalo, Milosavljević 15 (trojke 3/6), Bogdanović 8 (šut za 2p 2/8), Gagić 6, Musli 8p, 8sk, Šalić, Andrić, Kinsi4 (šut za 2p 1/4, za 3p 0/1), Bezbradica