Rukomet

LŠ: Poraz rukometašica Budućnosti u Mađarskoj

MiljanicBuduc
R
ukometašice Budućnosti poražene su večeras u Dabašu od mađarskog FTC-a 27:25 (13:13), u utakmici drugog kola B grupe Lige evropskih šampiona.

To je prvi poraz podgoričkog tima, nakon startnog trijumfa protiv poljskog Lublina (31:19). FTC je upisao prvu pobjedu, nakon poraza u prvom kolu u Ikastu od danskog Midtjilanda (32:23).

Mađarski tim vodio je u većem dijelu meča, u 35. minutu prvi put je stekao prednost od tri gola, koliko je bilo i u 54. minutu, kada je praktično i odlučen pobjednik. Budućnost je u prvom poluvremenu tri puta imala minimalno vođstvo, a posljednji put uspjela je da izjednači u 48. minutu (22:22).

Najefikasnija u pobjedničkom timu bila je Suzana Tomori sa sedam, u ekipi Budućnosti istakla se Radmila Petrović sa osam.