SP kvalifikacije: Poraz Crne Gore, ''crveni'' se oprostili od Mundijala

1110vembli
F
udbaleri Crne Gore nijesu imali snage da prirede čudo na Vembliju - nakon tri remija, Engleska je u pretposljednjem kolu kvalifikacija za Mundijal savladala Crnu Goru 4:1, a tim porazom ''hrabri sokoli'' ispali su iz trke za Mundijal. Desetkovana Crna Gora (bez Vuinića, Baše, Džudovića, Pekovića, Vladimira i Mladena Božovića), i pored poraza nema za čime da žali, jer je već do ovog meča napravila sjajan rezultat. U konkurenciji selekcija Engleske, Ukrajine i Poljske, dva kola prije kraja biti u igri za Mundijal, ogroman je uspjeh. Za kraj ostaje da se u utoak protiv Moldavije, na pravi način oproste od svojih navijača.

TOK MEČA:

1. min Počeo meč!

3. minut Prvi udarac ka golu uputila je Engleska, Velbek je šutirao preko gola.

11. minut Velbek ponovo šutirao preko prečke, i dalje traje pritisak domaćina.

19. minut Još jedna odlična prilika za domaćina, najprije je Savić blokirao udarac, a onda Džerard šutirao preko gola.

23. minut Odlična intervencija Poleksića nakon šuta Velbeka, samo korner.

24.minut Kontra Crne Gore, Hart je istrčao, odbio loptu do centra, natrčao je Zverotić, šutirao, ali daleko pored gola.

28. minut Šut Jovetića, lopta je zakačila defanzivca Engleske i završila pravo u ruke Harta.

30. minut Velbek za sada najopasniji, centaršut sa desne strane, udarac glavom, pored stative.

33. minut Novi korner za Englesku, nakon nove dobre intervencije Poleksića. Šutirao Džerard.

40. minut Najveća šansa za Engleze! Nakon greške naše odbrane, Runi je šutirao, Poleksić odbio do Tausenda, koji sa dva metra šutira preko gola.

44. minut Veliki pritisak domaćina, još jedan korner, ali je ostalo 0:0. Sljedeći minut još jedna velika prilika, i opet korner.

1110mne1

45. minut POLUVRIJEME 0:0

46. minut Počelo drugo poluvrijeme.

48. minut GOOL Englezi vode 1:0! Tausend je prošao po lijevoj strani, centrirao, Poleksić je odbranio šut Velbeka, lopta se odbila do Runija koji ju je primio i neometano poslao u mrežu za 1:0.

55. minut Dobra prilika za Crnu Goru! Nakon centaršuta Drinčića, Damjanović je šutirao glavom, Hart je jedva intervenisao!

57. minut Bećiraj je zamijenio Pavićevića.

62. minut GOLL Engleska vodi 2:0! A gol je postigao Bošković. Nakon lošeg centaršuta Velbeka, naš vezista je zatresao sopstvenu mrežu, i Englezi vode 2:0!

63. minut Prečka Jovetića! Mogla je Crna Gora da odmah smanji rezultat, ali je okvir gola spasio domaćina!

69. minut Veika prilika za Englesku. Runi je proigrao Džerarda, ali je Poleksić dobro intervenisao, a onda još jedna dobra intervencija našeg golmana.

70. minut Ponovo prijete Englezi, Kecojević je sa linije skinuo loptu, ostaje 2:0.

1110mne2

71. minut GOLLLL Crna Gora smanjila na 2:1!! Šut Bećiraja, Damjanović je postavio nogu i pogodio za 2:1!

72. minut Vukčević zamijenio Volkova.

78. minut GOLL Engleska vodi 3:1! Nakon greške Vukčevića, loptu je uzeo Tausend i fenomenalnim udarcem od stative zatreao mrežu za 3:1!

81. minut Kasalica zamijenio Jovetića.

90. minut Engleska privodi meč kraju, i stiže do prve pobjede nad Crnom Gorom u četiri meča (prethodna tri neriješeno)

90+1. minut GOLL Engleska vodi 4:1! Kecojević je Srušio Staridža u šesnaestercu, a Staridžje i bio precizan sa bijele tačke.

KRAJ MEČA ENGLESKA - CRNA GORA 4:1

1110mne3

London, Vembli, gledalaca: 83 807

ENGLESKA – CRNA GORA 4:1 (0:0)

Runi 48', Bošković 62' (ag), Tausend 78', Staridž 90' - Damjanović 71'

Žuti kartoni: Voker (Engleska) - Pavićević, Volkov (Crna Gora)

Sastavi ekipa:

ENGLESKA: Hart, Voker, Bejns, Džagielka, Kejhil, Tausend (Vilšir 80'), Džerard (Milner 87'), Lampard (Kerik 65'), Staridž, Runi, Velbek.

CRNA GORA: Poleksić, Pavićević (Bećiraj 57. minut), Jovanović, Savić, Kecojević, Volkov (Vukčević 72'), Zverotić, Drinčić, Bošković, Damjanović, Jovetić (Kasalica 81').