ABA: Budućnost deklasirala Zadar u ''Morači''!

BuduZadar
N
ovu sezonu ABA lige pred domaćim navijačima, košarakaši Budućnost Volija otvorili su kako se samo poželjeti može - nakon startnog poraza u Novom Mestu, Podgoričani su u drugom kolu regionalnog takmičenja deklasirali Zadar rezultatom 90:68 (24:14, 22:15, 23:15, 21:24).

Reazultat govori sve, govori koliko su ''plavi'' dominirali parketom SC Morača. Od samog starta su nametnuli svoj stil igre, brzo preuzeli kontrolu nad utakmicom, a prednost je rasla iz minuta u minut, u jednom trenutku bilo je i +31! Crnogorskog šampiona je do pobjede vodio Aleksa Popović sa 16 poena, Ćapin je ubacio 14, Šehović 13, Akindele 10 (9 skokova), Kolmen i Mihailović po 9. Kod gostiju istakao sa Sobin sa 13 koševa.

Naredni rival Budućnosti u ABA ligi u Podgorici je Cibona 19. oktobra. Prije toga ''plave'' očekuje gostovanje MTZ-u u regionalnom takmičenju (13. oktobar), i grčkom PAOK-u u Eurokupu.