Serija A: Juve bolji od Milana

PirloJuve
F
udbalska poslastica i derbi sedmog kola Serije A između Juventusa i Milana pripao je staroj dami sa 3:1.

Muntari je u 19. sekundi bio na pravo mjestu iskosa po lijevoj strani i iz prve sproveo udarac Noćerina iza leđa kapitena Juventusa."Stara dama" se već u 15. minutu vratila u meč. Andrea Pirlo je u svom stilu, maestralno prebacio živi zid sa oko 20-tak metara i poslao loptu u donji lijevi ugao gola.

Veliki italijanski derbi je odlučen u 69. minutu. Dva minuta prije toga je Antonio Konte povukao pobjedonosni potez, jer je ubacio Đovinka, a onda je Mekses napravio veliku glupost i zaradio drugi žuti karton, pa je ostavio roso-nere na cjedilu. Brojčanu nadmoć Juve je odmah materijalizovao, pošto se rezervista Đovinko sjajno oslobodio Zapate i pogodio donji desni ugao za 2:1. Taj rezultat nije dugo stajao na semaforu, jer je u 75. minutu Pirlo odlično izveo slobodnjak i uzdrmao prečku, a Kjelini iz odbitka kaznio statičnu odbranu Milana. Jedino što su gosti do kraja uspjeli je da ublaže poraz, a Muntari je odlično partiju zaokružio drugim golom koji nije bio dovoljan da roso-neri osvoje bar bod.

Kjevo - Atalanta 0:1 (0:1)

Inter - Roma 0:3 (0:3)