Primera: Nejmar vodio Barsu do pobjede

NejmarBarsa
N
a čelu tabele španskog šampionata i dalje je Barselona, koja je i bez povrijeđenog Lionela Mesija ostvarila osmi trijumf u isto toliko prvenstvenih nastupa, pobijedivši poslije preokreta Valjadolid sa 4:1.

Gosti su poveli, i to kada je u desetom minutu Guera lukavo reagovao glavom poslije kornera, ali se samo četiri minuta kasnije rezultat promijenio, i to pogotkom Čileanca Aleksisa Sančeza. U nastavku se Barsa poigravala sa svojim rivalom, naročito Brazilac Nejmar. On je sa nevjerovatnom lakoćom prošao svoje čuvare na ivici kazenog prostora, proigrao na lijevoj strani Telja, a on vratio odmah loptu do bijele tačke, odakle ju je Ćavi rutinski poslao u ugao za vođstvo Barse.

Sve je bilo gotovo u 64. minutu, kada se Aleksis Sančez po drugi put upisao u listu strijelaca, i to ostavši sam na desnoj strani, što Nejmaru nije promaklo te je upisao drugu asistenciju na ovom meču, a petu u sezoni.

Sančez je šest minuta kasnije nesebično uzvratio, kada je bio u prilici da i sam povisi na 4:1, ali je riješio da vrati loptu Brazilcu koji je, okrenuvši se pokraj defanzivca i poslavši loptu u donji desni ugao po drugi put u sezoni 2013/2014 dao gol za Barselonu.