Centar za Evroatlanske studije i Žene u crnom najavili su da će u znak sjećanja na nevine žrtve, pred ulazom u kasarnu u Drajzerovoj ulici danas položiti vijenac.
U saopštenju su, takođe, izrazili solidarnost sa roditeljima i porodicama ubijenih i još jednom dali podršku njihovoj potrazi za istinom o smrti dvojice mladića.
Više tužilaštvo u Beogradu i dalje vodi pretkrivični postupak u tom slučaju protiv NN lica, nakon što je vještačenjem američkog Federalnog istražno biroa (FBI) stavljena tačka na višegodišnje špekulacije da li su gardisti ubijeni ili su jedan na drugog pucali 5. oktobra 2004. godine.
Odmah nakon pucnjave, Vojska je izdala saopštenje da je Milovanović pucao na Jakovljevića i zatim izvršio samoubistvo a potom je vojno pravosuđe utvrdilo da je Jakovljević ubio Milovanovića i izvršio samoubistvo.
Zbog sumnje u profesionalnost rada vojnih pravosudnih organa, Savjet ministara SCG i Vrhovni savjet obrane formirali su nezavisnu komisiju koja je došla do zaključka da je na gardiste pucala treća osoba.
Izveštaj nezavisne komisije 2008. godine su potvrdili i forenzičari FBI.
Porodice su prošle godine dobile anonimna pisma potpisana sa "Bivše obezbjeđenje haškog optuženika" u kojima se navodi da je za smrt njihove djece odgovoran haški optuženik Ratko Mladić, koji je u to vrijeme, kako se tvrdi, bio u objektu "Karaš".
Potom je jedan od pravnih zastupnika porodica, advokat Predrag Savić saopštio novinarima da nadležni državni organi treba da utvrde koliko su podaci u tim pismima vjerodostojni kao i da li možda postoje motivi za ometanje istrage.
Međutim tužilac za ratne zločine Vladimir Vukčević koji je kao šef Akcinog tima za hvatanje odbjeglih haških optuženika godinama tražio Mladića, demantovao je da se Mladić krio u Karašu u vrijeme ubistva gardista.