LŠ: CSKA preokretom do pobjede

LigaSampionaLogo
M
oskovski CSKA je pred domaćim navijačima slavio nad Viktorijom Plzen rezultatom 3:2 (2:1) u drugom kolu Lige šampiona.

Navijači CSKA su doživjeli "hladan tuš" već u četvrtom minutu na "Petrovski" stadionu, đe Moskovljani igraju kao domaćini, jer njihov stadion ne ispunjava uslove UEFA. Udarac Petržele je izblokirao Ignaševič, ali se Rajtoral našao na pravom mjestu i doveo goste u vođstvo.

Radost igrača Plzena nije dugo trajala, jer je izjednačenje uslijedilo već u 19. minutu. Musa je sa lijeve strane proigrao Tošića koji je jedva zahvatio loptu, ali dovoljno da ona zakači Prohažku na putu do mreže i uhvati golmana Kozačika na "krivoj" nozi. Srpski krilni napadač je u 29. minutu povukao kontru i pravovremeno uposlio Hondu na lijevoj strani koji je efektno poslao loptu u donji desni ugao za poreokret. Moskovljani su poveli sa 3:1 čudnim autogolom Reznika koji je pod pritiskom Tošića vratio loptu svom golmanu, a on je neočekivano propuštio u mrežu. Plzen je u samom finišu samo uspio da ublaži poraz preko Bakoša.