JoveticSiti
D
nevne novine donose učinak crnogorskih fudbalera u inostranstvu.

GOLMANI

Pavle VELIMIROVIĆ (Rabat Ajaks) - Novih 90 minuta, novi poraz - Pavle primio jedan gol na gostovanju Vitoriosi - 1:0.

Milan MIJATOVIĆ (Zobahan) - Ustalio se u udarnih 11, ali tokom vikenda je kapitulirao jednom protiv Sepahana - Cico Kranjčar i Radomir Đalović su bili bolji - 1:0.

Boban BAJKOVIĆ (Crvena zvezda) - Branio odlično u sjajnoj utakmici sa Spartakom - Zvezda slavila 5:0 na Marakani.

Srđan BLAŽIĆ (Nea Salamis) - Dobio žuti karton u minimalnom porazu (0:1) od Apoeala. Srđa bio odličan.

Miroslav VUJADINOVIĆ (Vlaznija) - Prvoligaš iz Skadra "odradio" Laci sa 3:0 - Vujke briljirao.

Igor PAVLOVIĆ (Vardar) - Vardar lako savladao Napredok 3:0, Igor ostao čist - bio je jako dobar.

Bojan ZOGOVIĆ (Timok) - Sjajan kao i cijeli Timok - pobijedili dojučerašnjeg lidera iz Čačka - Borac (2:0).

ODBRANA

Stevan RELJIĆ (Vardar) - Na terenu proveo 51 minut - tada je bilo 2:0 protiv Napredoka, na kraju završeno 3:0. Ostavio solidan utisak.

Ilija RADOVIĆ (Spartak Subotica) - Igrao, ali se nije dobro proveo u duelu sa ofanzivcima Crvene Zvezde - Spartak ponižen u Beogradu rezultatom 5:0.

Ivan ČARAPIĆ (Rabat Ajaks, Malta) - Nije uspio da zaustavi ofanzivce Vitoriosija - Čaro na terenu proveo 90 minuta u porazu od 1:0.

Ivan KECOJEVIĆ (Gazijantepspor) - Odličan u trijumfu nad Karabuksporom - Gacijantep slavio 3:0, Keca kontrolisao defanzivnu liniju.

Nikola VUJADINOVIĆ (Šturm) - Savladali Insbruk doma (1:0), Nikola koji ima i bugarski pasoš ostavio iz sebe super utakmicu.

Saša BALIĆ (Metalurg Zaporožje) - Nije imao svoj dan u porazu od Metalista (3:2) - ušao u 25. minutu na gostovanju, prvi žuti karton zaradio u 57, a drugu opomenu - odnosno crveni karton - u 64. minutu.

Milko NOVAKOVIĆ (Dačija) - Držao defanzivu protiv Sperante - Dačija slavila ubjedljivo u Kišinjevu - 7:0.

Mijuško BOJOVIĆ (Vasland Beveren) - Bio na nivou, ali ostatak ekipe nije bio dobar - Vasland izgubio od Kortrijka na gostovanju - 2:1. Vasland će se boriti za opstanak...

Savo PAVIĆEVIĆ (Anortozis) - Pretrpjeli prvi poraz u sezoni - izgubili 1:2, Savo solidno odigrao utakmicu.

Vladimir VOLKOV (Partizan) - Trener mu vjeruje, ali Volkov sa Partizanom nije mogao da izbjegne poraz od Vojvodine - 1:2.

Marko BAŠA (Lil) - Remi sa Lionom na Žerlanu nije bio dobar za Bašu - Marko se povrijedio u 17. minutu, ali vjerovatno će biti spreman za reprezentativnu utakmicu sa Engleskom 11. oktobra.

Milan JOVANOVIĆ (Lokomotiva Sofija) - Vratio se totalno fudbalu - igrao odlično u pobjedi nad Neftohimikom 0:2. Zaradio žuti karton.

Žarko TOMAŠEVIĆ (Kortrijk) - Vasland Beveren gdje igra Mijuško Bojović je poražen sa 2:1 - Žarko igrao odlično.

Blažo RAJOVIĆ (Vlaznija) - Držao defanzivu protiv Lacija - Vlaznija pobijedila 3:0 u Skadru.

Predrag FILIPOVIĆ (Alst) - Vremešni Danilovgrađanin igrao 86 minuta - Alst remizirao sa Viseom 1:1.

Nemanja GOJAČANIN (Javor) - Dobar u neriješenom rezultatu (1:1) sa Radničkim iz Niša - odigrao cijelu utakmicu.

Đorđe VOJVODIĆ (OPS Oulu) - OPS uništen od Kutipea 5:0, Vojvodić loš kao cijeli tim.

Marko VEŠOVIĆ (Crvena zvezda) - Igrao odlično do 67. minuta - Spartak demoliran sa 5:0, Vešo namjestio gol za 1:0.

Đorđe ĐIKANOVIĆ (Muaiter, Katar) - Proglašen za igrača utakmice protiv Al Ahlija - Đikin tim remizirao rezultatom 1:1.

Simo GORANOVIĆ (Besa) - Igrao cijelu utakmicu u porazu na strani od Biliš Bališa - 3:0.

VEZNI RED

Igor IVANOVIĆ (OFK Beograd) - "Romantičari" savladali Rad u malom gradskom derbiju - Igor gurao ekipu do 77. minuta.

Veljko BATROVIĆ (Viđev Lođ) - Ušao u igru u 79. minutu protiv Leha da spriječio poraz od 1:0. Nije uspio uprkos dobroj igri.

Simon VUKČEVIĆ (Vojvodina) - Sa Vošom savladao bivši klub Partizan - 2:1 - na terenu proveo dobrih 59. minuta.

Janko TUMBASEVIĆ (Vojvodina) - Trener Marko Nikolić u igru ga gurnuo u 89. minutu da stane na loptu u trijumfu nad "crno-bijelima" - 2:1.

Nemanja NIKOLIĆ (Dinamo Minsk) - Sa "desetkom" na leđima komandovao sredinom terena protiv Šahtjora - upisana pobjeda od 1:0.

Miloš KRKOTIĆ (Dačija) - Sada nije postigao tri već dva gola - Speranta uništena sa 7:0, Miloš postizao golove za 4:0 i 5:0.

Vladimir BOLJEVIĆ (Krakovija) - Kao rezervista kročio na teren u 80. minutu - nije uspio da trgne ekipu da dođe do remija na gostovanju Pogonu - 0:1.

Vladan SAVIĆ (Kečkemet) - Odlučio - postigao pobjedonosni gol protiv Đera u 55. minutu, a onda zamijenjen u 64. minutu.

Marko VUKASOVIĆ (Kečkemet) - Odigrao cijelu utakmicu protiv Đera. Bio dobar.

Mirko RAIČEVIĆ (Hoverla Zakarpatija) - Ćiro opet sjajan - Hoverla u gostima pobijedila Iličivets (0:1), Mirko zaradio žuti karton.

Asmir KAJEVIĆ (Cirih) - Cirih na strani savladao Jang Bojs 0:1, Asmir igrao od 61. minuta.

Damir KOJAŠEVIĆ (Astana) - Na terenu proveo 59 minuta u pobjedi nad Ordabasijem (0:2) - Astana četiri kola prije kraja kasni tri boda za liderom Aktobeom.

Dragan BOŠKOVIĆ (Sapunbari) - Postigao gol sa bijele tačke u porazu od Muang Tonga - 3:1.

Bojan KALJEVIĆ (Mosta, Malta) - Mosta na strani pobijedila Naksar sa 2:4 - Bojan postigao gol za 0:2.

Marko RAIČEVIĆ (Napredok) - Igrao cijelu utakmicu u porazu od Vardara - 3:0. Napredok će se boriti za opstanak.

NAPAD

Đorđe ŠUŠNJAR (Jagodina) - Jagodina nepravedno savladala Novi Pazar - 1:0 - Šušnjar dobio priliku od 85. minut.

Nikola NIKEZIĆ (Olimpija) - Čini udarnu iglu Olimpije u napadu, ali tokom vikenda nije ima svoj dan - Krka je kod kuće slavila 1:0.

Dragan BOGAVAC (OFK Beograd) - OFK bolji od Rada 1:0 - Bogi izašao u 26. minutu zbog povrede.

Đorđije ĆETKOVIĆ (Bežanija) - Igrao dobro u trijumfu nad Slogom iz Kraljeva - Bežanija slavila 3:1.

Bojan BOŽOVIĆ (Bežanija) - Strijelac - Bojan pogodio za 1:0 u trijumfu nad Slogom (3:1), a onda u 76. minutu zamijenjen da malo odmori.

Stevan JOVETIĆ (Mančester siti) - Dobio priliku u 74. minutu - Siti gubio sa 3:2 od Aston Vile, Stevan imao solidnu priliku poslije asistencije Jaje Turea, ali nije pogodio - upisan poraz od 3:2.

Mirko VUČINIĆ (Juventus) - Juve gradskog rivala Torino savladao na prevaru (1:0) - majstor iz Nikšića igrao od 78. minuta.

Ivan VUKOVIĆ (Seongnam) - Giga u gostujućoj pobjedi (1:2) nad Gjeongnamom igrao do 68. minuta - ostavio dobar utisak.

Bogdan MILIĆ (Suvon siti) - Opet u startnih 11 - Bogdan ostavio iza sebe 90 minuta u porazu od Gvangžua - 2:1.

Dženan RADONČIĆ (Šimicu) - Šimicu kući pobijedio Ventforet (2:1), Dženan igrao. Startna postava Šimicu je nezamisliva bez crnogorskog golgetera.

Radomir ĐALOVIĆ (Sepahan) - Nije pogodio, ali je bio koristan za tim - Rade odigrao 90 minuta u pobjedi nad Zobahanom - 1:0.

Žarko KORAĆ (Hapoel Haifa) - Igrao u velikom porazu o Hapoel Tel Aviva - Haifa izgubila kod kuće 4:0.

Darko PAVIĆEVIĆ (Zalegeršeg) - Kralj Zalegeršega! Potpisao dva gola protiv Tatabanje (2:1) u trijumfu na strani.

Radislav SEKULIĆ (Čukarički) - Čuka remizirao sa Napretkom (1:1), Raco igrao od 77. minuta.

Saša JOVOVIĆ (OPS Oulu) - Učestvovao u teškom porazu od Kutipea - 5:0.

Đorđe Krkeljić (Napredok) - Zamijenjen pola sata prije kraja utakmice - Napredok izgubio na gostovanju Vardaru - 3:0.