Atletiko šokirao Bernabeu

2909diego
M
adridski derbi pripao je Atletiku koji je pokazao da može da bude ravnopravan protivnik u borbi za titulu, pošto baš kao i Barselona ima maksimalan učinak iz sedam kola. Real nakon poraza od 1:0 kasni pet bodova za rivalima.

Kolčonerosi su prekinuli prokletstvo loših rezultata u gradskim derbijima u šampionatu. Crveno-bijeli su slavili na Bernabeu u jednom derbiju koji je bio izuzetno nervozan od samog starta, a strasti je uzburkao jedini gol na meču.

U 11. minutu Di Marija je izgubio loptu na svojoj polovini Vilja je pronašao Dijega Kostu, sa 11 metara šut u ugao koji Dijego Lopes nije mogao da brani 0:1. Taj je rezultat ostao do kraja, a gosti su imali nekoliko velikih šansi da uvećaju prednost. Kosta je desetak minuta prije kraja promašio zicer (tačnije Lopes je odbranio). U samoj završnici Koke je pogodio prečku sa desetak metara.

Real je najbliži golu bio preko Morate koji je u dva navrata dobro reagovao ali nije savladao Kurtou. (CdM)