Primera: Atletiko savladao Osasunu

Primeraa
A
tletiko Madrid je na svom terenu slavio protiv Osasune u okviru šestog kola Primere, dok je Malaga bila bolja od Almerije.

Atletiko Madrid je sigurnom igrom savladao Osasunu na svom terenu rezultatom 2:1, i tako zajedno sa Barselonom na startu Primere ima svih šest pobjeda. "Jorgandžije" su ovu pobjedu obezbijedile već u prvih 25 minuta, kada su postignuta oba pogotka. U vođstvo ih je doveo Dijego Košta u 18. minutu utakmice. Isti igrač je postigao i drugi gol za Atletiko Madrid u 25. minutu poslije odlične asistencije Kokea. Gosti su do kraja poluvremena uspjeli da smanje rezultat na 2:1, a gol je postigao Rijera.

U drugom meču, Malaga je savladala na svom terenu ekipu Almerije rezultatom 2:0, a golove su postigli Tison u 68. i Portiljo u 92. minutu meča.