Serija A: Novi trijumf Rome

TottiPobjeda
F
udbaleri Rome pobijedili su Parmu sa 3:1 u posljednjoj utakmici trećeg kola italijanske Serije A i tako su zadržali maksimalni skor.

Devet bodovao osvojio je još jedino Napoli, dok Parma ostaje na samo jednom osvojenom bodu. Nije djelovalo da će biti tako poslije prvog poluvremena, pošto je 25-godišnji Žonatan Biabijani u 37. minutu doveo domaće u vođstvo.

Ipak, ’Vučica’ se trgla u nastavku i već u 47. minutu Florenci je na dodavanje Miralema Pjanića izjednačio rezultat.

Preokret je u 70. minutu kompletirao kapiten Frančesko Toti, kojem Parma baš leži – bio je to 18. gol Princa Rima protiv tog kluba, najviše od svih sa kojima je ikada igrao. Na pet minuta do kraja Strotman je sa bijele tačke potvrdio pobjedu Rome.