Fogt osvojila trofej u Podgorici

TeniskeLoptice
T
eniserka iz Lihtenštajna, Stefani Fogt, pobjednica je podgoričkog teniskog turnira Rojal kup NLB Montenegrobanka.

Ona je danas u finalu savladala Estonku Anet Kontavet 2:0, po setovima 6:4 i 6:3. Fogt, koja je bila prvi nosilac turnira, do trofeja došla je sa samo jednim izgubljenim setom.

To je njen deveti osvojeni ITF turnir u karijeri. Fogt nema osvojen WTA turnir, a uoči Rojal kupa zauzimala je 152. mjesto na rang listi najboljih teniserki svijeta.

Kontavet je 288. na WTA listi, a na podgoričkom turniru bila je postavljena za sedmog nosioca. U konkurenciji dublova trofej su osvojile Vladica Babić i Hrvatica Iva Mekovec. Rojal kup NLB Montenegrobanka igran je za nagradni fond od 25 hiljada USD. (Mina)