SEHA: Lovćen poražen od Metalurga

SEHA
R
ukometaši Lovćena poraženi su danas u Podgorici od Metalurga 29:23 (15:9), u utakmici drugog kola regionalne SEHA Gasprom Južni tok lige.

To je prvi poraz cetinjskog tima u regionalnom takmičenju ove sezone, nakon startnog trijumfa u Banjaluci protiv Borca 33:26. Metalurg je nakon startnog remija u gradskom derbiju sa Vradarom 28:28 upisao prvi trijumf ove sezone.

Skopski tim opravdao je ulogu favorita, tokom cijelog meča bio je u vodstvu koje je više puta iznosilo osam goova. Lovćen je na startu poveo 3:1, a u 12. minutu posljednji put uspio je da izjednači (4:4). Metalurg je u 16. poveo 8:4, u 22. bilo je 11:6, dok je u 27. minutu razlika iznosila osam golova (14:6).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Reanato Vugrinec sa sedam, dok je gol manje postigao Pavel Atman. U cetinjskom timu po tri pogotka postigli su Alen Kulenović, Marko Drašković, Bogdan Nikolić i Lukaš Ašruk.

Lovćen će u trećem kolu, 21. septembra, biti gost Partizana. (Mina)