On je istakao da stavovi ministra Lukšića predstavljaju “političku grotesku”.
U MVP-a, međutim, tvrde da je pridruživanje Crne Gore Zajedničkoj izjavi o Siriji, usvojenoj 6. septembra 2013. godine, na marginama sastanka G20 u Sankt Petersburgu, koju su do juče podržale 33 zemlje svijeta „odgovoran odnos Crne Gore u odnosu na globalne prijetnje kakva je upotreba hemijskog oružja, kakav se i očekuje od članice Savjeta UN za ljudska prava.“
„Činjenica da je ovu deklaraciju podržao veliki broj drżava, među kojima su i SAD, Njemačka, Velika Britanija, Francuska, Italija i dr. pokazatelj je široke međunarodne podrške kada su u pitanju bezbjednosni globalni rizici i prijetnje“, navodi se u reagovanju MVP-a Portalu Analitika.
„Na ovo nas obavezuju univerzalne vrijednosti koje dijelimo sa našim međunarodnim partnerima iz EU I NATO u pogledu zajedničke vanjske i bezbjednosne politike koja podrazumijeva izgradnju međusobnog povjerenja u situacijama međunarodnih izazova. Istovremeno, ovo je izraz našeg opredjeljenja da, iako mala država, budemo dio globalnog sistema bezbjednosti i time damo svoj doprinos stabilnosti i miru u svijetu.
Kao što smo ranije naveli, podržavanjem zajedničke izjave, zajedno sa brojnim državama, dali smo podršku međunarodnim naporima u pronalaženju zajedničkog odgovora na ovaj zločin i traženju političkog rješenja kroz punu implementaciju 2012 Ženeva Kominikea”, odnosno što snažnijeg konsenzusa u Savjetu Bezbjednosti UN, nakon izvještaja tima UN, kako bi se u potpunosti sprovela zabrana korišćenja hemijskog oružja. Isto tako to ničim ne implicira slanje naših vojnika bilo gdje, pa to ocjenjujemo neprikladnom manipulacijom.
Potpredsjednik Vlade i ministar vanjskih poslova i evropskih integracija Igor Lukšić u skladu sa javnom funkcijom koju pokriva odazvaće se svakom predlogu koji dolazi iz Skupštine, a u skladu sa važećim poslovnikom o radu ovog tijela“, zakljujuče se u reagovanju.