NejmarVelika
F
udbaleri Portugala poveli su na Žilet stadionu, ali je na kraju Brazil lako stigao do trijumfa od 3:1.

Duel je odigran na bostonskom Žilet stadionu, domu Petriotsa, Brazil i Portugal su privukli više od 60 000 gledalaca u Bostonu. Evropljani su stigli do prednost nakon 17 minuta, Raul Meireleš je iskoristio grešku odbrane Brazila, presjekao pas i matirao Cezara.

Međutim, do poluvremena smo vidjeli preokret, prvo je nakon kornera Nejmara, Tijago Silva glavom savladao Rui Patrisija, da bi u finišu prvog dijela Nejmar nakon solo akcije pogodio lijevi ugao i doveo Selesao do prednosti.

Meč je bio riješen poslije par minuta u nastavku, Žo je potvrdio pobjedu Brazilaca, 3:1 za domaćina Mondijala koji nastavlja sa odigravanjem prijateljskih mečeva čekajući naredno ljeto.