SP: Kolumbija stigla Argentinu

Kolumbbija
F
udbaleri Kolumbije pobIJedili su selekciju Ekvadora sa 1:0 i izjednačili se po broju bodova sa Argentinom na čelu tabele južnoameričke zone kvalifikacija za SP.

Kolumbija je do trijumfa došla golom Džejmsa Rodrigesa u 31. minutu. ObJe reprezentacije su iz 13 utakmica sakupile po 26 bodova, ali Argentina je prva zbog bolje gol razlike, prenosi B92.

Samo dva boda manje od vodećeg dvojca ima Čile koji je pobIJedio Venecuelu sa 3:0, golovima Eduarda Vargasa, Markosa Gonsalesa i Artura Vidala. Značajnu pobJedu ostvario je Urugvaj koji je u Limi pobedio Peru sa 2:1. Najubedljiviji utisak u nastavku južnoameričkih kvalifikacija ostavila je reprezentacija Paragvaja, deklasiravši Boliviju sa 4:0.

9. Bolivija 14 2 4 8 15:28 10

Brazil kao domaćin narednog Svjetskog prvenstva ne učestvuje u kvalifikacijama. Direktno pravo učešća na Mondijalu iz južnoameričke zone steći će četiri prvoplasirane reprezentacije, dok će peta igrati baraž.