Eurobasket 2013: Makedonija razbila Srbiju!

0609srbija
K
ošarkaška reprezentacija Makedonije nanijela je prvi poraz selekciji Srbije u trećem kolu takmičenja u grupi „B“ evropskog prvenstva u košarci, rezultatom 89:75.

Izabranici Aleša Pipana bolje su otvorili susret protiv, u prethodna dva kola, neporažene Srbije i prvu četvrtinu zatvorili rezultatom 29:17.

Najveća prednost Makedonije u drugoj četvrtini bila je 17 poena, a prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 48:32 za Makedonce.

Najbolji pojedinac utakmice bio je reprezentativac Makedonije Bo Mekejleb s ubačenih 27 poena, dok je najefikasniji u redovima srpske reprezentacije bio Danilo Anđušić s postignutih 19 poena.

Ovo je prva pobjeda Makedonije u grupnoj fazi takmičenja na Evropskom prvenstvu za košarkaše u Sloveniji.