EUROBASKET: Crna Gora izgubila i od BiH 70:76

Eurobasket_2013_-_CG_BiH
K
ošarkaška reprezentacija Crne Gore poražena je u trećoj utakmici Evropskog prvenstva u košarci. Od naše ekipe ovog puta bila je bolja BiH koja nas je pobijedila u neizvjesnoj završnici sa 76:70 (17-13, 20-21, 22-15, 11-27). Takav ishod se nije mogao očekivati s obzirom da smo u 33 minutu imali 12 poena prednosti da bi reprezentacija BiH kao i na prošlom prvenstvu fantastičnom rolom bivšeg kapitena Budućnosti Nemanje Gordića 17( 3-3, za tri poena, 4-6 za dva) riješila meč u svoju korist.

Ukoliko želimo plasman u narednu fazu Crna Gora mora dobiti mečeve protiv favorita grupe Srbije i Litvanije.

okdjedvic1
'Crveni'' su u posljednjih deset minuta ušli sa dvocifrenom prednošću (59:49), na početku posljednje čevrtine imali su i ''plus 12'' (61:49), ali je uslijedio veliki i neshvatlji pad u igri što je Bosna i Hercegovina iskoristila da posljednji period igre dobije sa nevjerovatnih 27:11. Dva igrača u našoj reprezentaciji imala su dvocifren učinak - Bojan Dubljević je postigao 16, a Tajris Rajs 13 poena. U pobjedničkom timu najbolji su bili Mirza Teletović sa 18(3-10, za tri, 3-12 za dva i 11 skokova), Nemanja Gordić sa 17, te Marko Šutalo i Nihad Đedović koji su meč završili sa po 13 poena.

Nakon početne prednosti od 4:0 BiH je izjednačila igru i uspješno parirala našoj reprezentaciji. Najveću prednost naša ekipa je imala u 17. minutu 33:27 ali do kraja prvog poluvremena nije uspjela sačuvati tu prednost.

Obije ekipe su prvom poluvremenu šutirali dosta loše 12:33, dok su skokovima Bosanci bolji 19:16.

Crveni su odlično otvorili treću četvrtinu sa 5 pogodaka Dubljevića i u 25 minutu imali smo najveću prednost 47:38. Najveću prednost smo imali u 27 minutu 53:41 kada je okgordic
Suad Šehović,
koji je do tada igrao izvanredno u odbrani promašio zakucavanje za plus 14.

Bosanci su odlično počeli posljednju četvrtinu i sa 8 poena Gordića, serijom 8:0 prišli na samo 4 poena prednosti 61:47. Uslijedidile su i poeni Šutala pa su Bosanci u 36. minutu prišli na minus jedan 63:62. Uslijedila je nova minijatura odličnog Gordića koji je poenima doveo BiH u vođstvo 66:65. Do kraja praktično nije bilo otpora naše selekcije jer je voda već ''ušla u uši'', tako da su reprezentativci BiH bez problema priveli meč kraju.

Crna Gora ima u prva tri kola, pobjedu i dva poraza, dok je BIH prvi put trijumfovala.

Ovaj i sve naredne mečeve Crna Gora u prvoj fazi će igrati bez Vladimira Dašića koji je ostranjen iz tima zbog nediscipline.

CRNA GORA – BIH 70:76 (17-13, 20-21, 22-15, 11-27)