DROBNJAK: Potrebno da sve tri linije tima dobro sarađuju

FudbaleriTrening6
P
omoćni trener crnogorske fudbalske reprezentacije Anto Drobnjak pratio je prijateljski meč Poljske sa Danskom. Drobnjak se još jednom uvjerio da se radi o jako kvalitetnoj selekciji, ali selekciji koju su dobro analizirali.

’’Odigrali su jednu jako dobro utakmicu. Primili su gol za 2:1 iz prekida, do tada su igrali jako dobro, i ispraćeni su zvižducima sa tribina na poluvremenu. Namjerno sam ovo rekao jer Poljaci imaju jako dobre navijače. Zadovoljni su kad vode, ali kada nijesu zadovoljni onda to znaju da pokažu. Nadam se da će tako biti i protiv nas, da će im zviždati. Drugi dio su odirgali jako ofanzivno, dosta su rizikovali, ali su uspjeli da postignu dva gola. Odigrali su jako, jako dobru utakmicu. Imali su par novih igrača na tom meču, mada su se neki povrijedili. Nema tu neke filozofije, znamo sastav, jedina nedoumica je oko dva igrača. Mislim da ima prostora da se ekipi Poljske da gol. Na sredini i u napadu su jako dobri, i moramo u defanzivi odigrati bez greške.’’

Sve linije tima moraju odigrati bez greške, počev od golmana do napadača, i samo koncentrisanom igrom svih 90 minuta možemo do pozitivnog rezultata.

’’Ako napadači igraju dobro i postignu dva gola, a pozadi odigramo loše, onda ćemo primiti tri gola. Potrebno je da sve tri linije dobro sarađuju. Ako ponovimo duel sa Ukrajinom iz Kijeva, ako se odbranimo, vjerujem da možemo postići gol. Mi imamo moke koji su pokazali, da kada je najteže, mogu da naprave rezultat, da ga preokrenu. Nadam se da će ovo biti jedna dobra reakcija nakon loše partije u posljednjem meču kvalifikacija protiv Ukrajine. Ali to je fudbal. Jedna jako ujednačena grupa, i ništa neće biti riješeno do kraja. Nadam se da uz jedno maksimalno angažovanje svih igrača, i nas u stručnom štabu, u ove posljednje tri utakmice, možemo se nadati dobrom uspjehu.’’