Serija A: Fiorentina ubjedljiva, pobjede Milana, Intera i Rome

SerijaA
U
drugom kolu Serije A strijelci su bili izuzetno raspoloženi, pa je na osam mečeva viđeno čak 32 gola, a slavili su fudbaleri Rome, Milana, Intera, Fiorentine, Atalante, Livorna i Udineza.

U prvom meču dana Roma je savladala Veronu 3:0, a u listu strijelaca upisao se i Adem Ljajić. Fudbaleri Fiorentine su Đenovi spakovali pet golova na gostovanju, a blistao je Mario Gomez, koji je do het-trika došao sa penala u petom minutu sudijske nadoknade.

Poslije šokantnog poraza na startu Serije A od Verone, fudbaleri Milana su se iskupili pred svojim navijačima, a pored pobjede, roso-neri su dobili i Robinja koji se vratio u tim "crveno-crnih".

Brazilac je zauzeo mjesto u prvoj postavi odlaskom Boatenga u Šalke i samo osam minuta bilo mu je potrebno da matira golmana Kaljarija Agacija. Na 2:0 poslije pola sata igre povisio je Mekses, a u 33. minutu je Sau prepolovio zaostatak Kaljarija. Pitanje pobjednika riješio je Mario Baloteli kada je zakucao loptu u mrežu u 62. minutu poslije loše reakcije protivničke odbrane na centaršut sa desne strane.

Kjevo - Napoli 2:4 (2:2)

(Paloski 24,40 - Hamšik 13,64, Kaljehon 27, Iguain 70)

Juventus - Lacio 4:1 (2:1)

(Vidal 15, 27, Vučinić 49, Tevez 80 - Klose 29)