LE: Partizan i Vojvodina ispali, RIjeka eliminisala Štutgart!

LigaEvrope
F
udbaleri Partizana i Vojvodine eliminisani su iz Evrope. Partizan je doživio debakl u Tunu 3:0, dok je Vojvodina poražena 2:1 od Šerifa.

Vojvodina je poslije solidnog prvog poluvremena primila dva jeftina gola polovinom drugog dijela, da bi gol Lekovića donio nadu u 90. minutu, ali ne i željeni rezultat.

Partizan je očajno odigrao u Švajcarskoj, domaći igrači su lako stizali do šansi i samo je sreća spriječila veći debakl "crno-bijelih". Kristijan i Marko Šnojvli te Zufi okonačli su nastup srpskog šampiona u Evropi.

Jedno od iznenađenja runde je svakako eliminacije Spartaka. Nakon 1:1 u Švajcarskoj, Moskovljani su doživjeli debakl na svom terenu od Sankt Galena sa 4.2, i pored toga što su poveli 1:0. Dramatično je ponovo bilo u duelu Štutgarta i Rijeke. Hrvati su poveli u gostima 1:0, da bi "švabe" preokrenule 15 minuta prije kraja na rezultat koji im je donosio produžetke. Ipak, u 94. minutu Mujanović donosi veliku radost gostima.