Debakl Litvanije, pobjeda Letonije

Eurobaskett
B
altički rivali Crne Gore na predstojećem Eurobasketu, Litvanija i Letonija, imale su polovičan učinak u prijateljskom utakmicama u srijedu.

Litvanija je doživjela ubjedljiv poraz od Grčke 80:62 u Atini, dok je Letonija nadigrala Finsku 90:84. Najbolji u timu Litvanije bio je plejmejker Mantas Kalnietis sa 13 poena, 6 skokova i 3 asistencije, dok je bek Martinas Pocius dodao 11 poena. Grčku je predvodio Jorgos Printezis sa 23 poena, Vasilis Spanulis je ubacio 12, a Janis Burusis i Nikolaos Zisis dodali po 9.

Letonci su odigrali meč sa dosta uspona i padova, nakon izjednačene igre u prvom poluvremenu postigli su 31 poen u trećoj četvrtini za 68:60. Letoniju je predvodio Mareks Mejeris sa 16 poena, po 14 su ubacili Rolands Freimanis i Kaspars Berzinš koji su zajedno imali 15 od 39 skokova svog tima, dok je 13 poena dodao Kristaps Janičenoks.