Kovinić poražena u drugoj rundi kvalifikacija za US Open

2308dankakovinicok
N
ajbolja crnogorska teniserka Danka Kovinić propustila je veliku priliku da se plasira u posljednje kolo kvalifikacija za glavni žrijeb na US Openu.

Kovinić je u meču protiv 96. igračice na svijetu Šaron Fišman iz Kanade servirala u drugom setu za pobjedu,  pri rezultatu 6:2, 5:4. Međutim, nije izdrzala pritisak svog prvog grand slema, pa je njena protivnica napravila brejk i osvojila čak šest gemova zaredom. Drugi set je dobila 7:5, da bi u trećem dominirala i savladala našu predstavnicu sa 6:1.

-Ostaće velika žal , jer bi u trećem kolu Danka imala nešto lakšu protivnicu i veliku priliku da se plasira u glavni žrijeb. Plasmanom u drugo kolo kvalifikacija Kovinić je osvojila 50 bodova- izjavio je generalni sekretar Teniskog saveza Aleksandar Sekulović.