Kadeti ispali iz "A" divizije

1708-kadeti-kscg
K
adetska reprezentacija ispala je iz elitnog ranga evropske košarke i naredne godine će igrati u B diviziji - izabranici Đorđija Pavićevića poraženi su od Letonije 71:69 (17:12, 23:18, 16:29, 15:10) u razigravanju za plasman od 13. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu u Kijevu.

Letonija je na poluvremenu imala dvocifrenu prednost (40:30), ali su izabranici Đorđija Pavićevića odigrali sjajno treću četvrtinu, pa su u posljednjih deset minuta ušli sa ''plus tri'' - 59:56.

U posljednjoj četvrtini igralo se koš za koš, a Crna Gora imala je minimalnu prednost (67:66), dva minuta i 50 sekundi prije kraja nakon poena Ognjena Čarapića.

Do kraja meča naša reprezentacija je, međutim, postigla samo dva, a Letonci pet, pa su doživjeli sedmi uzastopni poraz na šampionatu u Kijevu.

Najefikasniji u našoj selekciji bili su Nikola Vukčević sa 21, te Todor Radonjić i Miloš Popović sa po 14 poena.

Letonce je do pobjede predvodio Arturs Strautins sa 20 poena.

''Crveni'' će u nedjelju (13.15 sati) igrati protiv Švedske u meču koji nema rezultatski značaj jer su obje selekcije ispale u B diviziju.

Izvor: kscg; foto: kscg