Dzerardd
N
a stadionu Enfild odigran je prijateljski meč Liverpula i Olimpijsakosa kojim je obilježeno 15 godina u klubu Stivena Džerarda.

Punu deceniju Džered je kapiten ’crvenih’ za koje je odigrao 630 zvaničnih mečeva.

Nije slučajno Olimpijakos gostovao na Enfildu jer klubovi imaju iste boje. I ne samo to, 2005. godine kada je Liverpul osvojio posljednju titulu prvaka Evrope upravo je protiv Olimpijakosa Džerard postigao jedan od ključnih golova na putu ka čuvenom istanbulskom finalu.

Džerard nije bio strijelac u pobjedi domaćina od 2:0. Golove su dali Alen u 25. i Henderson u 62. minutu. Luis Suares u igru je usao u nastavku meča, dok je Džerard teren napuštio 10 minuta prije kraja kada je traku simbolično prepustio Džejmiju Karageru koji je na kraju prošle sezone odlučio da okonča karijeru u Liverpulu. (B92.net)