Frenklin petim zlatom u istoriju

MisFrenklin
A
merička plivačica Misi Frenklin pobjedom na 200 metara slobodnim stilom na Svjetskom prvenstvu u Barseloni osvojila je peto zlato čime je izjednačila rekord SP.

Frenklin je trku preplivala za dva minuta i 4,76 sekundi, što je ujedno i novi rekord šampionata. 18-godišnja Amerikanka izjednačila se s Trejsi Kaulkins iz SAD i Libi Triket iz Australije koje su jedine do sada uspjele da pobjede po pet puta u ženskoj konkurenciji na svjetskim prvenstvima.

Kaulkins je pet zlatnih medalja osvojila na Svjetskom prvenstvu u Berlinu 1978. godine, a Triket u Melburnu 2007. godine.

Amerikanka je na šampionatu u Barseloni do sada osvojila zlatne medalje na 100 metara leđno, 200 metara slobodnim stilom i u dvije štafete - četiri puta 100 i četiri puta 200 metara slobodnim stilom.

U finalu na 200 metara slobodno, Australijanka Belinda Hoking je osvojila srebrnu medalju, dok je bronzana pripala Hilari Kaldvel iz Kanade.